Këngëtarja Elvana Gjata, sot (e diel) me rastin e 11 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës është rikthyer me një koncert.

Mirëpo gjatë një interviste për Klan Kosova, para se të ngjitet në skenë e ka zbuluar një surprizë të cilën e ka për fansat e saj.

Bëhet fjalë për një projekt të ri muzikor i cili do të publikohet shumë shpejtë. Kënga e fundit e Elvanës është kënga “Mike” për të cilën ka bashkëpunuar me Ledri Vulën dhe John Shehun, projekt ky i cili rezultoi shumë i suksesshëm me 59 milionë klikime në Youtube