Parlamenti danez miratoi të enjten një projektligj që e bën të paligjshme djegien e Kuranit dhe shkrimeve të tjera fetare në vende publike, shkruan agjencia e lajmeve Reuters, përcjellë MekuliPress.com

Kjo po ndodh pasi protestat në komunitetet myslimane ngritën shqetësimet daneze për sigurinë në Danimarkë./MekuliPress/