Opozita dhe mazhoranca ende nuk e kanë gjetur dakordësinë për të dalë me një rezolutë të përbashkët për Kosovën, pas sulmit në veri.

Gazment Bardhi tha për mediat pas takimit me deputetët e Berishës, se nuk kanë rënë dakord pasi PS nuk pranon që të bëjë përgjegjëse Serbinë për sulmin.

“Nuk votojmë rezolutën e PS“– tha Bardhi.