Tifozat Kuq e Zi, tifozat e kombëtarës së shqiptarëve në Ballkan, edhe një herë ishin mjaft të zëshëm dhe krijuan atmosferë të jashtëzakonshme në ndeshjen e fundit të Kombëtares shqiptare, e cila e mposhti Poloninë me rezultat 2:0 në “Air Albania” në Tiranë.

Ata me të drejtë e përsërisin se nuk janë thjeshtë tifozë, por pasardhës të një historie të lavdishme dhe një familje, duke u shprehur se bëjnë mijëra kilometra nga anë të ndryshme të botës për ta përkrahur Kombëtaren shqiptare.

Më poshtë mund ta lexoni postimin e tifozëve të flaktë dhe besnikë të Kuqezinjve.
https://www.facebook.com/tkz.al/posts/685303920299390?ref=embed_post