Është shkruar shumë kohëve të fundit për një interesim të Barcelonës për lojtarin e Lyon, Ferland Mendy.

Barcelona është duke shikuar që të gjej një zëvendësues për Jordi Alba, dhe atë duket se e kanë gjetur në Ligue 1.

Por, presidenti i Olympique Lyon ka bërë të ditur se Eric Abidal i ka kontaktuar ata për një lojtar, por jo për Mendy.

Një nga lojtarët që mund të ketë ngjallur interesimin e Barcës do të ishte edhe Tanguy Ndombele.

Barcelona dhe Lyon do të takohen me njëra tjetrën në kuadër të Ligës së Kampionëve, gjatë mbrëmjes së nesërme, dhe kjo do të jetë mundësi e mirë për të vëzhguar nga afër lojtarët.