Maurizio Sarri po kalon momente të vështira të Chelsea, ku trajneri italian po rrezikon seriozisht shkarkimin.

Humbja e thellë nga Manchester City dhe eliminimi nga FA Cup nga Manchester United, kanë bërë që drejtuesit e Chelseas të mendojnë për pasuesin e italianit.

Një mundësi e fundit për ish trajnerin italian, do të jetë finalja e EFL Cup kundër Manchester Cityt, ku një dështim i radhës në këtë finale, do të nënkuptonte largimin e tij.

Laurent Blanc është një nga zëvendësuesit më serioz për t’u bërë trajner i Chelseat në rast se Maurizio Sarri.

Sipas Evening Standard tashmë Chelsea e ka menduar edhe zëvendësuesin e italianit, bëhet fjalë për Blanc. Francezi aktualisht nuk drejton asnjë skuadër, por në të kaluarën ka stërvitur Paris Saint Germainin dhe Bordeaux.